Mechatronikus leszek | Mi vár rám az egyetem alatt és után?

Biztosan kíváncsiak vagytok pár felsőbbéves, vagy akár végzett mechatronikai mérnök tapasztalataira. Milyen álláslehetőségek vannak? Tényleg robotokkal fogok foglalkozni? Ezekre és sok más kérdésre is választ kaphattok a kerekasztal beszélgetés során. Megtudhatjátok azt is, hogy hogyan élték meg a hallgatók az egyetemi éveiket, valamint tanácsokkal is szolgálnak a jövő nemzedékeinek!

Időkódok

0:56 Mi az a három legfőbb dolog, amit kaptatok a BME-től?
2:00 Mennyire készültetek tudatosan a középiskolai évek alatt arra, hogy ti mérnökök legyetek?
4:50 Tulajdonképpen mivel is foglalkozik egy mechatronikai mérnök?
6:31 Mit lett volna jó tudni, mielőtt eljöttetek ide a BME-re? Mi az az információ, képesség, ami hiányzott a középiskolai évek alatt?
8:25 Milyen lehetőségek vannak az egyetemen közösségi élet szempontjából?
9:20 Mivel foglalkozik a Mechatronika Szakosztály és az Orvostechnika Szakosztály?
11:15 Mennyire tud segítséget nyújtani a közösségi élet a tanulásban és az egyetemi előrehaladásban?
14:30 Mennyire nehéz talpon maradni az egyetemen, illetve mennyire nehéz elvégezni ezt a szakot?
17:06 Mennyire sikerült a mindennapokban kialakítani egy rendszert, felvenni egy bioritmust a BME mellett?
19:57 Hogyan határoznátok meg a tudás és a szorgalom mérlegét? Melyikből kell több, illetve lehet-e pótolni egyiket a másikkal?
21:37 Mi a különbség a BSc, az MSc és a PhD képzés között?
23:42 mennyire tartjátok fontosnak az egyetemen az olyan tevékenységeket, mint például egy külföldön eltöltött félév Erasmus keretein belül, vagy egy TDK?
25:58 További tapasztalat gyűjtési lehetőség az egyetemen a szakmai gyakorlat. Ti hogy vettétek ki ebből a részeteket?
27:26 Mit tudhatunk a biomechatronika specializációról?
28:59 Mit kell tudni a gépészeti modellezés specializációról?
29:32 Mit kell tudni az okos eszközök tervezése specializációról?
30:04 Mit kell tudni a kiberfizikai rendszerek és az optomechatronika specializációról?
31:19 Mik a kilátásai egy BME-n végzett mechatronikus hallgatónak, akár a piacon, akár a kutató szférában?
34:58 Elég szerteágazó a képzés itt az egyetemen, de mi a helyzet akkor, hogyha valakinek megtetszik egy másik képzés? Mennyire átjárható a rendszer?
37:41 Kinek ajánlanátok ezt a szakot?
39:01 Mi az előnye annak, hogy ha valaki sima gimnáziumból vagy pedig szakgimnáziumból jön? Kinek nehezebb, kinek könnyebb a dolga?
40:24 Van-e valamilyen csodarecept, amit ajánlanátok a gólyáknak, vagy a jelentkezőknek az egyetem elvégzésével kapcsolatban?
43:13 Milyen útravaló tanácsot adnátok a nézőknek?

Operatőr

• Stadler Elizabeth