Ösztöndíj | Kérdezz-felelek

A Gépészkari Hallgatói Képviselet segít megválaszolni az ösztöndíj témakörben gyakran feltett kérdéseiteket. Biztosan sokan hallottatok már az ösztöndíjakról, viszont tudtátok, hogy több, mint 10 féle ösztöndíjra pályázhattok a Gépészmérnöki Karon? Eláruljuk, hogy egyes tevékenységekért milyen plusz juttatásban részesülhettek.

Időkódok

0:45 Lehet-e egyáltalán szociális helyzetre ösztöndíjat kapni, ha gólya vagyok?
1:03 Mekkora az az összeg amire számíthatok?
1:20 Havonta, vagy csak egyszer kapom a félévben?
1:28 Kolihoz felhasználhatom amit kapok pontokat a szociális támogatással?
1:44 Mennyi papírmunkát,adminisztrációs feladatot jelent?
2:04 Milyen szociális juttatások vannak még itt az egyetemen, amit esetleg gólyaként meg lehet pályázni?
3:14 Teljesítményalapú ösztöndíj, lehet-e az első félévben az ösztöndíjra pályázni?
3:52 Tanulmányi ösztöndíj tudnál-e mesélni? Mekkora körülbelül az összege hogyan kell pályázni?
4:47 Korábban profi sportoló voltam, akkor én kaphatok-e a sport tevékenységemre valamilyen ösztöndíjat?
5:20 Hogyan kapom én kézhez az ösztöndíjat? Kp-ban odaadják?
6:17 Kifizetési időpontok mikor szoktak lenni? Minden hónapban van, vagy van, hogy csúszik egy kicsit?
7:00 Tanulmányi ösztöndíjnál ott milyen időszakot néznek? Félévet vagy egész évet?
7:24 További információ

Operatőr