Gépészeti modellező leszek | Mi vár rám a mesterképzésen?

Sokan elgondolkoznak az alapdiploma megszerzése után azon, hogy maradjanak-e mesterképzésen, vagy inkább vágjanak bele a munka világába. A Gépészmérnöki Kar mesterképzésein tanuló, vagy már végzett hallgatókat kérdeztünk podcast sorozatunkban arról, hogy milyen lehetőségeket kínál a mesterképzés. Ebben a részben a gépészeti modellező mérnöki MSc van terítéken, és reméljük, hogy tudunk segíteni eligazodni a szakok és képzési lehetőségek között a választás előtt állóknak.

Időkódok:

1:20 Mit ad a BME a hallgatóknak a képzés során, 3 példával illusztrálva
5:00 Milyen nehézségekkel néz szembe az MSc kezdetén az ember, az előtte lévő szakdolgozat félévvel kontrasztban?
8:40 A mesterképzés elején milyen az elméleti/gyakorlati tárgyak megoszlása?
13:40 Mennyivel több ismerettel gazdagszik az ember a mesterképzés elvégzése után?
24:05 Mennyire fér bele az egyetem mellett a munkavállalás?
27:45 Mennyi idő jut a tanulmányok és esetleges munkavégzés mellett a közösségi életben való szerepvállaláshoz?
31:55 Mi a lényegi különbség a szakdolgozat és a diplomaterv megírása között?
35:38 Miben érzitek a gépészeti modellezés mesterképzési szak nehézségét a többi szak lehetőséghez képest?
38:10 Vannak-e és milyenek a nyelvi nehézségek a képzés során?
47:15 Milyen lehetőségek vannak külföldre menni (Erasmus), és ez mennyire gyakori a szakon lévők között?
53:30 A külföldi diákokkal milyen a kapcsolat a szakirányon? Történik-e “klikkesedés”?
57:51 Milyen a belépő külföldi hallgatók szakmai képzettsége?
1:01:52 Hogyan működnek a specializációk (modulok) a szakon?
1:06:20 Solid mechanics modul bemutatása 1:08:55 Fluid mechanics modul bemutatása
1:14:25 Design and Technology modul bemutatása
1:18:25 Thermal Engineering modul bemutatása
1:19:51 Nuclear Engineering modul bemutatása
1:20:42 Hogyan készít fel a Modelling MSc a tudományos karrierre?
1:25:25 Kinek ajánják az interjú alanyok a Mechanical Engineering Modelling szakot?
1:30:02 Útravaló gondolatok a hallgatóknak és nézőknek