Gépészmérnök leszek | Mi vár rám a mesterképzésen?

Sokan elgondolkoznak az alapdiploma megszerzése után azon, hogy maradjanak-e mesterképzésen, vagy inkább vágjanak bele a munka világába. A Gépészmérnöki Kar mesterképzésein tanuló, vagy már végzett hallgatókat kérdeztünk podcast sorozatunkban arról, hogy milyen lehetőségeket kínál a mesterképzés. Ebben a részben az ipari terméktervező mérnöki MSc van terítéken, és reméljük, hogy tudunk segíteni eligazodni a szakok és képzési lehetőségek között a választás előtt állóknak.

Időkódok

1:10 Mi volt az a három legfőbb dolog, amit a BME adott nektek a képzésetek során?
4:20 Mennyire nagy váltás a szakdoga félév lazasága után az első MSc-s félév?
8:50 MSc-nél nincs keresztfélév, hogyan épül fel a tanulmányi rendszer? Van-e különbség az egyenesben elkezdett, illetve a keresztféléves kezdés között?
12:05 Azok számára, akik nem BME-sek voltak előtte, mennyire nehéz beilleszkedni? Vannak-e hiányosságaik, amiket be kell pótolniuk?
16:00 Ha az MSc-vel azonos alapszakos specializációról érkezik az ember, mennyi újdonsággal tud szolgálni a képzés?
19:25 Mennyivel ad több tudást a mesterszakos diploma az alapszakos végzettségnél?
23:50 Mennyire volt bennetek az érzés, hogy BSc után már inkább elmennétek dolgozni az MSc helyett? 29:42 Mire érdemes hangsúlyt fektetni már a BSc alatt, hogy a mesterképzés egyszerűbb legyen?
34:30 Érdemes-e külföldön (pl. Erasmuson) eltölteni egy félévet az MSc alatt?
37:00 Hogyan épül fel az órarendetek, mik ezek az elágazó tantárgyak?
40:15 Specializációk
40:45 Géptervező specializáció
41:53 Áramlástechnika specializáció
43:30 Polimertechnika specializáció
44:35 Alkalmazott mechanika specializáció
46:16 Vegyipari gépész specializáció I
47:10 Anyagtechnológia specializáció
49:45 Gyártástechnológiai és folyamatmérnök specializáció
52:00 Hőerőgépek és berendezések specializáció
54:00 Vegyipari gépész specializáció II
55:23 Érdemes specializációt választani BSc után?
56:40 Nyelvismeret fontossága
1:01:00 Mennyire látjátok másnak az alapképzéshez viszonyítva a gyakorlat és elmélet arányát?
1:03:45 Hogy látjátok, elismertségben és juttatásban mennyire becsülik meg jobban a mesterszakot végzett mérnököket?
1:07:09 Kinek ajánlanátok ezt a szakot? És milyen képességekkel kell rendelkeznie a hallgatónak?
1:08:55 Útravaló gondolatok a hallgatóknak és nézőknek