Terméktervező leszek | Mi vár rám a mesterképzésen?

Sokan elgondolkoznak az alapdiploma megszerzése után azon, hogy maradjanak-e mesterképzésen, vagy inkább vágjanak bele a munka világába. A Gépészmérnöki Kar mesterképzésein tanuló, vagy már végzett hallgatókat kérdeztünk podcast sorozatunkban arról, hogy milyen lehetőségeket kínál a mesterképzés. Ebben a részben az ipari terméktervező mérnöki MSc van terítéken, és reméljük, hogy tudunk segíteni eligazodni a szakok és képzési lehetőségek között a választás előtt állóknak.

Időkódok:

0:45 Mi az a három dolog amit a BME adott nektek a képzés során?
3:40 Mire kell számítani a BSc után?
10:27 Mik a tapasztalatok a keresztféléves kezdéssel?
12:37 Miért döntöttetek úgy, hogy folytatni szeretnétek tanulmányaitokat mesterképzésen?
14:40 Mennyivel ad többet a mesterképzés az alapképzéshez képest?
19:19 A munka világában mennyivel jelent többet egy mesterszakos diploma az alapszakos diplomához képest?
24:05 Mennyire nehéz beilleszkedni azoknak az embereknek akik nem a BME-ről érkeznek?
29:06 Kezetekben a BSc diplomával most elmennétek-e mesterképzésre?
31:44 Másként tekintenek az oktatók rátok a BSc diploma megszerzése után?
34:32 Mennyire van lehetőség a mesterképzés alatt dolgozni?
40:24 Vannak-e olyan tárgyak/projektek amiket Bsc alatt elvégezve könnyíteni lehet a mesterképzést? 41:36 Érdemes-e mesterképzés alatt Erasmusra menni?
45:26 Miben másabb, mennyivel komplexebb a mesterképzés az alapképzéshez képest?
51:00 Érdemes-e termék BSc után termék MSc-re menni?
55:18 Megmarad-e a mérnök-művész kettősség, és ezek milyen arányban vannak jelen a képzés során?
1:00:01 Milyen tervezési munkákkal lehet foglalkozni órákon, illetve diplomamunka során?
1:09:00 Van-e szakmai gyakorlat a mesterképzés alatt?
1:11:41 Mennyivel jelent több elfoglaltságot a BSc-hez képest?
1:17:01 Ezen a képzésen nincsenek specializációk, milyen tárgycsoportok közül lehet választani?
1:20:15 Mennyire fontos a nyelvismeret az egyetemi képzés során?
1:24:00 Mennyivel másabb a mesterképzésen az elmélet és gyakorlat arány mint alapképzésen?
1:25:35 Hogyan lehet összehasonlítani egy MSc és BSc diplomát elismerésben és juttatásban?
1:27:12 Kinek ajánlanátok ezt a szakot?
1:31:07 Útravaló gondolatok a hallgatóknak és nézőknek